Trencz

Trencz

Trencz

Trencz to płaszcz, który każda kobieta, niezależnie od wieku i figury powinna mieć w swojej szafie. Jest to jeden z elementów uniwersalnych, który robi nam nieraz całą stylizację i pasuje do wielu innych elementów stroju. Trencz można nosić już od pojawienia się pierwszych dni na temperaturze plusowej. Wystarczy założyć pod niego cieplejszy sweter. Później będzie się sprawdzał przez całe lato do pracy, szkoły na spotkanie ze znajomymi czy z ukochaną osobą.

Najlepiej zdecydować się na jeden trencz w beżu, szarości czy też klasycznej czerni, ale jeżeli lubimy od czasu do czasu zaszaleć, to w sprzedaży są również płaszcze czerwone, niebieskie czy żółte. Do nich pasuje bardziej stonowana odzież. Jak wybrać trencz? Z pewnością trzeba zadbać o to, by miał on dobry rozmiar i był dopasowany do naszej sylwetki. Nie trzeba więc żałować czasu na mierzenie. Warto dobrze się przyjrzeć, czy płaszcz nie jest ciasny w ramionach, nie ma za krótkich rękawów i bez problemów zapina się zarówno w biuście, jak i na wysokości brzuszka.

Nie wolno poddać się pokusie kupienia za małego płaszcza, jedynie dlatego, że podoba nam się kolor czy fason. Warto uzmysłowić, że będziemy po prostu wyglądać źle i nieelegancko. To nie prawda, że trencz nie pasuje osobom niskim, tylko że w takim wypadku najlepiej zdecydować się na nieco krótszą długość, najlepiej przed kolano.

NOLAN 104 EVO SCOVERY 43 S N-COM KASK
– autor artykułu