Abyś nie żałowała swojej decyzji związanej z wyborem sukni ślubnej, powinnaś kupić kreację, która będzie dla ciebie zarówno atrakcyjna, jak i po prostu wygodna. Musisz czuć się w niej niemalże jak w swojej drugiej skórze. Powinnaś odczuwać pełen komfort, aby zapewnić sobie maksymalną swobodę ruchów, która na pewno ci się przyda chociażby podczas długich wieczornych tańców. Suknie ślubne najlepiej przy tym wykonywać z takich materiałów, które zagwarantują im stu procentową trwałość. Nie możesz ryzykować, że w pewnym momencie szwy puszczą i oczom wszystkich gości ukaże się przygotowana na noc poślubną bielizna. Zapoznaj się więc z tymi najlepszymi tkaninami wykorzystywanymi do szycia najpiękniejszych i najtrwalszych sukien ślubnych.

Mikado zdecydowanie zalicza się do grona tkanin. Jest to materiał dość gruby, tak więc spokojnie możesz go wykorzystać na ślubie czy weselu organizowanym zimą bądź późną jesienią. Charakterystyczne i przy tym bardzo ozdobne jest jego wykończenie, które wyróżnia się delikatnym i urokliwym połyskiem. Równie „ciepłą” i praktyczną tkaniną jest ta pikowana – na pewno sama dobrze wiesz, jak ona wygląda. Jej powierzchnię pokrywa bardzo mocny wzór tworzony przez liczne drobne oczka. Pikowania idealnie wyglądają na sukniach z długim rękawem oraz na bolerkach i kurteczkach.

Moda ślubna ostatnio zwraca się też w stronę ciekawych zdobień, które stają się efektownym uzupełnieniem dla sukienek ślubnych. One zwykle wykonywane są z nieco innych materiałów. Często tworzy się je chociażby z koronki, którą wykonuje się z mieszanki różnych tkanin. Przeważnie spotkasz się z nią w sukniach klasycznych oraz tych w stylu vintage. Jeżeli natomiast przygotowujesz wesele w plenerze, pomyśl o uzupełnieniu sukni szyfonowymi aplikacjami. Szyfon jest bardzo lekki, tak więc zawsze wygląda zwiewnie i naturalnie. Alternatywą dla niego jest tiul. Tiulowe suknie ślubne to kreacje najbardziej efektowne, gdyż zazwyczaj składają się z bufiastego i warstwowego dołu, który robi wrażenie.