Twoja suknia ślubna powinna być tak skonstruowana i przygotowana, abyś poczuła się w niej jak w swojej drugiej skórze. Nie patrz wyłącznie na jej wygląd. Popatrz też na to, z jakiego materiału ją uszyto. Tkanina może wyraźnie podnieść ogólną atrakcyjność stroju i sprawić przy tym, że będzie ci w nim wygodniej. Sama dobrze wiesz, jak trudno wytrwać chociażby kilka godzin w sztywnej marynarce, która wpija się w ciało i uwiera cię dosłownie na każdym kroku. Moda ślubna jak najbardziej może być dla ciebie interesująca i możesz zwrócić na nią uwagę, ale nigdy nie przedkładaj jej nad własną wygodę. A o nią zadba właśnie porządny materiał.

Jednym z popularniejszych materiałów wykorzystywanych do tworzenia sukienek ślubnych jest tkanina o nazwie mikado. Charakteryzuje się ona podwyższoną grubością. Ma też lekko połyskującą powierzchnię, która przepięknie odbija i sztuczne, i naturalne światło. To materiał jedwabny. Szlachetny i bardzo elegancki. Przecudownie prezentuje się właśnie na sukniach ślubnych. Jeżeli marzy ci się coś klasycznego, ale zarazem efektownego, koniecznie powinnaś o nim pomyśleć. To może się okazać strzał w dziesiątkę.

Drugi wariant: brocade. Suknie ślubne z tego materiału charakteryzują się naprawdę oryginalnym i wyjątkowym wzornictwem. Przeważnie zdobione są bowiem fantazyjnymi motywami. Są to motywy głównie geometryczne oraz roślinne. Taka tkanina idealnie odnajdzie się w scenerii typowo letniej, więc jeśli myślisz o tym, by zorganizować wesele latem, zastanów się nad użyciem brocade. Jeśli natomiast twój ślub ma się odbyć zimową porą, lepsza okaże się tkanina pikowana. Jest ona dość szorstka, ale dzięki temu grubsza i cieplejsza.

Suknie ślubne zdobione są również rozmaitymi dodatkowymi elementami, które zwykle można też wykonać z innego materiału niż ten zastosowany w samej kreacji. Koniecznie pomyśl o uzupełnieniu stroju koronkowymi, tiulowymi lub szyfonowymi elementami. Dzięki nim nabierze on wyjątkowego szyku.